Družinska psihoterapija
Družinska terapija je namenjena družinam, ki so se znašle v stiski. Pogoste so težave v komunikaciji med starši in otroci, težave pri vzgoji otrok ali težave z otroki. V takšnem obdobju je lahko vzdušje v družini težko in naporno.
Nekatere izmed težav, s katerimi se soočajo družine so:
- razveza;
- učne težave otrok;
- nasilje (psihično ali fizično);
- težave na področju samopodobe;
- vedenjske težave.
- Psihoterapija rejniških in posvojiteljskih družin

Rejniške družine so prav posebna oblika družine. So družine, ki svoja vrata odprejo otrokom, ki so bili zaradi različnih razlogov odvzeti iz biološke družine ali pa tam niso mogli več živeti. Otroci, ki so bili nameščeni v rejniške družine, se zaradi težkih preteklih izkušenj soočajo z velikimi stiskami, prav tako pa to predstavlja izziv tudi za družino, ki jim je odprla vrata.
Sodelovanje z rejniško družino poteka na več nivojih – z rejniškimi starši, z otrokom/mladostnikom, pogosto pa je zraven vključeno tudi sodelovanje s Centrom za socialno delo in drugimi institucijami, ki obravnavajo otroka.
Namen je opolnomočiti rejnika, da lahko nudita čim bolj optimalno podporo otroku in ga razumeta v njegovem vedenju. Otrok/mladostnik dobi varen prostor, kjer se lahko počasi začne učiti varnega odnosa in predelovati travmatične dogodke iz preteklosti.
V psihoterapiji rejniških družin uporabljam znanje in principe dela izjemnega Daniela Hughesa.